Автономні електростанції: потужність, покриття та принцип роботи
Потужність сонячної установки
На ефективність будь-якої автономної сонячної електростанції впливають такі показники, як: потужність, а також правильна кількість підібраних елементів, які зможуть забезпечити необхідне покриття. У даному матеріалі ми розглянемо ці два основні критерії та додатково розповімо про базовий принцип роботи такого обладнання.
Одна панель сонячної установки включає число фотоелементів, кратне 12. Тобто на ринку ви зможете знайти вироби з кількістю елементів від 12 до 72. Потужність однієї такої панелі варіюється від 15 до 600 Вт. Відразу скажемо, що розраховувати на те, що установка видаватиме номінальну потужність — не варто. ККД таких пристроїв становить, як правило, від 15 до 22% та залежить від місця встановлення, кліматичних факторів, кута падіння сонячних променів. Також у процесі експлуатації виробів необхідно враховувати падіння потужності у зв'язку з природним зносом фотоелементів. Як правило, цей показник не перевищує 10% від початкової потужності за кожні 10 років роботи пристрою
Розрахунок потужності та покриття
Всі сонячні панелі мають розмір та потужність, які регламентовані стандартом. Відповідно до «зеленого тарифу», сумарна потужність сонячної установки не повинна перевищувати показник у 7000 Вт, тому, зробимо розрахунок цього показника на прикладі автономної електростанції з покриттям 8000 Вт. Для організації такої установки будемо використовувати найпоширеніший вид панелей з характеристикою 275 Вт.
Застосовуючи просту арифметику, обчислюємо кількість необхідних виробів для покриття наших потреб: 8000 Вт: 275 Вт/шт = 29,09 шт. Округлюємо до 30 і отримуємо номінальну потужність 8,25 кВт. Але не забуваємо, що навіть влітку в сонячну погоду панель видаватиме не більше 60% від свого номіналу.