Набір наступного покоління лідерів логістики
14.02.2023Покоління Z (покоління, яке народилося між серединою та кінцем 1990-х і початком 2010-х) є найбільшим поколінням у...
loading...
Розвиток технології хмарних обчислень створив взаємопов’язаний цифровий світ, який має величезний потенціал для логістики. Хмарні обчислення, як пояснює Массачусетський технологічний інститут, — це доступ за запитом до обчислювальних послуг через Інтернет. Простіше кажучи, це використання комп’ютера без необхідності фізично перебувати на вашому столі. Натомість ви використовуєте установку, яка працює на основі кластера апаратного забезпечення десь у світі, яке надається вам через Інтернет. Хмара використовує сервери, сховище, бази даних, мережу, програмне забезпечення, аналітику та інтелект.
До 2020 року просування до хмари було поступовим, зазначає Harvard Business Review. Після пандемії COVID-19 і пов’язаного з цим буму електронної комерції використання хмарних обчислень у логістичній галузі різко прискорилося. Згідно з даними Report Ocean, у 2020 році ринок хмарного управління ланцюгом поставок коштував 4,4 мільярда доларів США. Зараз він реєструє вражаючий сукупний річний приріст у 20%, що означає, що до 2030 року ринок досягне очікуваних 27 мільярдів доларів США.
Платформи хмарних обчислень мають багато переваг. Серед перерахованих Інститутом інженерів з електротехніки та електроніки (IEEE) легкий доступ до інформації, масштабованість і надійність, можливість реконфігурації та висока продуктивність – і все це без складного управління інфраструктурою. У застосуванні до логістики це створює багато можливостей, у тому числі для покращення гнучкості, зниження ризику та зменшення відходів.
Нова масштабованість і підвищена гнучкість завдяки хмарному ланцюгу поставок
Хмарна масштабованість — це здатність збільшувати або зменшувати обчислення, сховище та мережеві послуги відповідно до мінливого попиту. Це можна зробити швидко та відносно дешево, і це є одним із основних чинників зростання популярності хмарних обчислень у логістиці.
Цей рівень масштабованості є ключовим для максимальної гнучкості логістики. Збої та непередбачуваність стали нормою для ланцюгів поставок. У цьому кліматі спритність є ключем до виживання та процвітання. Компанія «Делойт» виділяє три ключові фактори гнучкості:
– Кращі та своєчасні дані та покращена наскрізна видимість
– Здатність до швидкого виконання
– Інтегровані відносини співпраці з партнерами в ланцюзі поставок
Переваги хмарних обчислень у логістиці включають надання цілісного уявлення про ланцюжок поставок через детальну інформацію та аналітику. Хмарне програмне забезпечення для керування ланцюгом поставок може покращити процес прийняття рішень і допомогти компаніям передбачити та передбачити ринкові зміни та збої в ланцюзі поставок. Тоді вони можуть швидко масштабуватися у відповідь, незалежно від розміру відповідного бізнесу. Хмарні обчислення також забезпечують більш тісну співпрацю, сприяючи двосторонньому обміну інформацією з партнерами в ланцюзі поставок майже в режимі реального часу. Це може включати спільний доступ до запасів, графіків виробництва та інформації про потужності для оптимізації реагування наскрізного ланцюга постачання. Ці аспекти хмарних обчислень підтримують швидке й ефективне прийняття рішень. Вони дозволяють компаніям реагувати, адаптуватися та діяти швидше, що зрештою підвищує гнучкість.
Хмарні обчислення можуть створити значну цінність для логістичних компаній після злиття та поглинання завдяки покращенню «часу до отримання вартості» (TTV). TTV — це час, який потрібен клієнту, щоб отримати позитивний прибуток від покупки — незалежно від того, чи це бізнес, послуга чи продукт. Чим коротший TTV, тим краще. Хмарні обчислення дозволяють компаніям швидко та доступно ділитися доступом до даних і програм на будь-якому пристрої в будь-якому місці. Це прискорює процес адаптації та зменшує TTV.
Зменшення ризиків і підвищення стійкості за допомогою хмарного ланцюжка поставок
Опитування Deloitte та промислового інституту обробки матеріалів (MHI) у 2021 році показало, що зниження ризиків є пріоритетом для багатьох спеціалістів у сфері постачання. Ще 54% опитаних сказали, що суттєво збільшують свої інвестиції в хмарні обчислення та сховище, щоб зробити ланцюг поставок більш стійким. Подібно до того, як хмарні обчислення в логістиці підвищують гнучкість (покращуючи швидкість, масштабованість і видимість), вони можуть допомогти зменшити ризики та підвищити стійкість ланцюжка поставок. Недавнє опитування Accenture показало, що 52% керівників ланцюгів постачання сказали, що хмара допомогла їм підвищити стійкість. Керівники також сказали, що хмара підвищила точність їхніх прогнозів попиту на 26%.
Важливо відзначити, що запровадження хмарних обчислень у логістиці також створює ризики, якими, у свою чергу, необхідно керувати. Fintech Times повідомляє, що 88% порушень хмари є результатом людської помилки. Це підкреслює важливість герметичного управління та регулярного навчання користувачів хмари. Захист даних і конфіденційність є ключовими міркуваннями, і безпека хмарної інфраструктури має вирішальне значення. Як зазначає Security Magazine, також важливо мати можливості резервного копіювання та регулярно оновлювати розклад для усунення вразливостей. Також можна застосувати «архітектуру нульової довіри» – вона використовує роль, місце розташування, пристрій для оцінки та блокування неналежного доступу.
Допомога в скороченні відходів у ланцюжку постачання
Світовий банк підрахував, що щорічно у світі утворюється понад 2 мільярди тонн відходів, і очікується, що до 2050 року цей показник зросте до 3,4 мільярда тонн. Стійкість ланцюгів постачання та роль, яку вони відіграють у створенні відходів, все більше вивчається. Насправді це було ключовим пунктом для розмови на зустрічі Конференції сторін (COP26) у Глазго 2021 року. Загалом 48% керівників ланцюгів постачання, опитаних Accenture у 2021 році, сказали, що хмара допомогла їм покращити сталість, зокрема за рахунок зменшення відходів. Хмарні технології можуть допомогти компаніям виявити неефективність у ланцюжку постачання та визначити, де виникають відходи. Потім вони можуть внести зміни, щоб зменшити відходи. Щоб ще більше скоротити свій вуглецевий слід, хмара може допомогти бізнесу знайти способи реконфігурації свого ланцюжка поставок для підвищення ефективності, точного налаштування логістики та транспортних маршрутів, а також оптимізації використання ресурсів.
Як пояснює Earth.org, хмарні обчислення є більш енергоефективними, ніж наявність локальних серверів. Однак це має вплив на навколишнє середовище, який необхідно враховувати. За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), зараз на центри обробки даних припадає до 1,5% світового споживання енергії та 1% пов’язаних з енергією викидів парникових газів. Попит на зберігання даних продовжує зростати, тому важливо вибирати хмарних постачальників, які прагнуть скоротити викиди вуглецю та відповідальних інновацій. Багато операторів центрів обробки даних беруть на себе зобов’язання використовувати виключно відновлювані джерела енергії, встановлюючи цілі безвуглецевої енергії та скорочуючи споживання води.
Майбутнє хмарних обчислень у логістиці
Хмара змінює управління ланцюгом поставок і стає все більш важливою для логістики.
Підвищена масштабованість і гнучкість, покращені можливості прийняття рішень і управління ризиками, а також можливості зменшити відходи – це лише початок того, що хмарні обчислення можуть запропонувати логістиці. Оскільки технологія продовжує розвиватися, вона ставатиме все більш синонімом видимості, гнучкості, ефективності та гнучкості.
Хоча перехід до застосування хмарних обчислень у логістичній галузі не позбавлений ризиків, більшим ризиком було б ігнорувати їх потенціал і зростаючий вплив.
Новини та події з усього світу